Podróż – dlaczego warto wybrać samolot?


Samolot jest jednym z najpopularniejszych pojazdów w którym przemieszczamy się na duże odległości. Nie bez powodu jest on tak popularnym wyborem. W tym wpisie przeczytacie dlaczego warto wybrać samolot, jeżeli udajecie się w daleką podróż.

Podróż na drugi kontynent? Samolot będzie najlepszym wyborem!

Chcecie wybrać się w daleką podróż do Chin, bądź zwiedzić Wielką Brytanię? Dojazd innymi środkami transportu niż samolot w takie miejsca nie dość, że będzie prawie niemożliwy do znalezienia, to będzie jeszcze dużo droższy, mniej wygodny oraz zajmie nam o wiele więcej czasu. Samolotem do Anglii dolecimy w dwie/trzy godziny – a samochodem? Będziemy jechać parę dni, na paliwo wydamy małą fortunę, i jeszcze jest szansa że przy okazji po drodze coś z samochodem się stanie.

Samoloty są bezpieczne

Kiedyś panowała informacja, że samoloty są bardzo niebezpiecznym pojazdem. Jednak jest to mit – kiedyś samoloty były bardziej niebezpiecznym pojazdem niż teraz, gdyż technologia ograniczała wiele rzeczy, jednak i tak nie były pojazdem niebezpiecznym – były dużo bezpieczniejsze od poruszania się np. za pomocą samochodu. W dzisiejszych czasach wypadki samolotowe praktycznie się nie zdarzają, technologia poszła tak do przodu oraz normy bezpieczeństwa są tak restrykcyjne, że wszystko w samolotach jest dopięte na ostatni guzik i praktycznie nie istnieje szansa, że zdarzy się jakiś wypadek.

Samolot też nie zawsze jest opłacalny

Podróże samolotem są opłacalne wtedy, gdy chcemy udać się w miejsce dalekie od aktualnego. Jeżeli chcemy samolotem pokonać odległość np. kilku miast w tym samym państwie – to nie jest to opłacalna opcja. Co prawda czasu zaoszczędzimy bardzo dużo, i będzie wygodnie – jednak zapłacimy dużo więcej pieniędzy, niż gdybyśmy wybrali samochód, pociąg bądź też najzwyklejszy bus. Dlatego też warto zawsze jest przeliczać, który rodzaj podróży najbardziej nam się opłaca. Oczywiście pomińmy też niewygodne rodzaje podróży – na przykład niektóre stare pociągi, które nadal po Polsce jeżdżą. Mi osobiście takimi jeździ się potwornie niewygodnie, a co Wy na ten temat sądzicie?