Samochód w podróży


Podróż samochodem należy do jednych z najwygodniejszych opcji. Co prawda są od niej tańsze, jak i szybsze alternatywy – ale po co, skoro możemy pojechać (prawie) wszędzie naszym własnym samochodem? Dzięki dzisiejszej technologii bezproblemowo możemy pokonywać całe kontynenty za pomocą naszego osobistego pojazdu. Czy warto wyjechać samochodem w podróż? Co warto mieć na wyposażeniu samochodu gdy udajemy się nim w podróż? To znajdziecie w tym wpisie.

Dobry Hak holowniczy to podstawa

Jeżeli zależy nam na dużej mobilności, i przy okazji miejsca w którym możemy spać lub np. gotować to hak holowniczy + przyczepa kempingowa to podstawa. Nawet jeżeli planujemy mieszkać w hotelu, to nadal hak holowniczy będzie super zakupem. Dlaczego? Możemy za jego pomocą przetransportować np. rowery na specjalnym bagażniku rowerowym, który jest do tego przeznaczony. Warto jest kupić droższy hak holowniczy, czyli taki który posiada opcję automatycznego demontażu – wtedy chwilka i już mamy go odpiętego od naszego samochodu. Po co takie coś? Żeby nie natrafić na różne problemy z prawem w krajach, których przepisy zabraniają poruszania się samochodem z hakiem holowniczym, gdy nie ciągnie on za sobą żadnej przyczepy. Warto jest dopłacić trochę pieniędzy do nowoczesnych haków holowniczych, żeby nie zaprzątać sobie głowy ewentualnymi problemami z montażem oraz demontażem takiego haka.

Ładowarka samochodowa

Z telefonu korzystamy bardzo często. Gdy chcemy się dowiedzieć czegoś o konkretnym miejscu, przetłumaczyć jakieś zdanie z niezrozumiałego nam języka, lub po prostu sprawdzić drogę do jakiegoś ciekawego miejsca w obcym nam terenie. Bez telefonu w dzisiejszych czasach bardzo ciężko żyć – dlatego ładowarka samochodowa jest podstawowym wyposażeniem każdego, kto udaje się w podróż samochodem.

Dużo pieniędzy

Bez pieniędzy nie warto jest udawać się w podróż samochodem. Paliwo swoje kosztuje, i ponadto zawsze istnieje szansa, że coś w naszym pojeździe się zepsuje. Żeby nie zostać na lodzie musimy ze sobą wziąć dużo pieniędzy – najlepiej więcej, niż tyle co myślimy że nam wystarczy. Różne rzeczy się zdarzają, szczególnie podczas podróży.