Sława Belgii

Skąd ta sława czekolady belgijskiej, czemu to ona jest królową wszystkich czekolad na świecie? Dlaczego to Belgia jest stolicą czekolady? W tym artykule dzisiaj przejrzymy historię tejże czekolady i jak ona zdobyła taką światową sławę, lecz nie tylko. Pogadamy o tym z czego słynie Belgia. Nie od dziś wiadomo cieszy się wielką popularnością właśnie przez czekoladę, ale nie tylko. W Belgii równie dobrą sławę się okrywa piłka nożna, tam grają naprawdę dobrzy piłkarze. Jeszcze frytki z majonezem są obdarzone nie małą sławą. Belgia jest głównie znana jako kraj piwa. Wyjątkową rzeczą znajdującą się w Belgii, a raczej jest to Król. Tak, Belgia jest krajem w którym do dzisiaj istnieje u nich monarchia królewska. Dokładnie rzecz mówiąc, to Belgia jest królestwem. Takimi słowami wstępu już przechodzimy do opisu poszczególnych atrakcji Belgii.

Stolica Czekolady

Belgia wytwarza bardzo duże ilości czekolady liczącej ponad tony. Nie jest to nowością, że czekoladki belgijskie są najlepszą czekoladą na świecie, ale czym to jest spowodowane? Czekolada jest tam zarazem sztuką i do niej potrzeba wysokiej jakości materiałów. Używane są najlepszej jakości ziarna kakaowca do produkcji czekolady.

Piłka nożna

Dużą popularnością cieszy się w Belgii piłka nożna, lecz sława jest głównie z reprezentacji Belgii, która miała pierwsze miejsce w rankingu FIFA. Obecnie ona zajmuje piąte miejsce tuż przy polakach, którzy się znajdują na szóstym miejscu.

Piwo

Każdy turysta, który odwiedza ten wspaniały kraj to ma w głowie, by spróbować piwa. Tam ono występuje w różnych smakach, różnym natężeniu alkoholu itd. Główna sława jest z posiadania klasztorów, które produkują piwa.
Photo of the Central Station in Belgium
Naprawdę warto przyjechać tam i się zrelaksować, znajdzie się coś dla każdego. Nawet jeśli nie lubisz piwa, to zawsze można je zastąpić słodkimi czekoladkami.